Potrawy indyjskie dla biegaczy

Kuchnia indyjska cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem w wielu krajach, ze względu na swoją różnorodność. W kuchni indyjskiej można odnaleźć wiele zdrowych potraw, które doskonale sprawdzają się w diecie osób aktywnych fizycznie, na przykład biegaczy.

Większość specjalistów zwraca uwagę na to, że jadłospis biegacza powinien składać się z większej ilości małych posiłków. Wskazane jest wykreślenie z niego niezdrowych cukrów i soli. Kuchnia indyjska stanowi zatem bardzo dobrą propozycję, ponieważ stosuje się w niej przede wszystkim ziołowe przyprawy, między innymi kurkumę i czarnuszkę. Wśród wielu popularnych w Indii potraw nie brakuje lekkostrawnych, a jednocześnie pożywanych dań, które są odpowiednie dla biegaczy. Jako przykład można wskazać dania z ciecierzycy, soczewicy i ryżu. Warto zwrócić uwagę również na dania z wołowiny oraz kurczaka, jednak biorąc pod uwagę zróżnicowanie kuchni indyjskiej można stwierdzić, że idealnie nadaje się ona także dla biegających wegetarianów. W niektórych regionach Indii bardzo popularne są ryby, które również można polecić osobom biegającym. W kuchni indyjskiej nie brakuje również odpowiednich dla biegaczy deserów. Najwięcej z nich przyrządzanych jest na mleku.

runner-728219_1280

Biegacze decydujący się na kuchnię indyjską powinni pamiętać o tym, że najważniejsze zasady postępowania są takie same jak w przypadku każdej innej kuchni. Należy zatem zadbać przede wszystkim o to, aby spożywane posiłki w pełni pokrywały zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.